Członkowie Stowarzyszenia poczuwając się do odpowiedzialności za środowisko naturalne i jego ochronę realizują na własny koszt obowiązki jakie nakłada na nich ustawa O obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłacie produktowej i opłacie depozytowej, w tym zbiórkę zużytych akumulatorów i przekazywanie ich do recyklingu.

Nasza Wizja

Stowarzyszenie aktywnie włącza się do prac nad przepisami dotyczącymi gospodarki zużytymi akumulatorami kwasowo - ołowiowymi, a w trakcie tworzenia obowiązujących przepisów środowiskowych członkowie Stowarzyszenia biorą aktywny udział w konsultacjach jako eksperci.

Jednym z celów Stowarzyszenia jest prowadzenie branżowej statystyki dotyczącej produkcji oraz krajowej i eksportowej sprzedaży akumulatorów kwasowo - ołowiowych.

Współpraca z EUROBAT

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Akumulatorów i Baterii w Polsce współpracuje z Europejskim Stowarzyszeniem Producentów Akumulatorów

eurobat.org